2011. május 29., vasárnap

Harcsa-béka torta



Nem, szerencsére a címben nem az ízesítésről van szó... :)
Szóval harcsa, mert nagy pecás bátyuskám szülinapjára készült és békák, mert keresztlánykám mostanában imádja békákat és belefértek a vizes témába :)

A piskóta a szokásos, Kiskukta-féle kakaós piskóta (lásd itt),  a krém túrókrém (75 dkg túró, 3 dl tejszín, kb 15 dkg cukor, 1 zacskó Bourbon-vaníliás cukor, 1,5 zacskó zselatin fix és kellett volna még bele némi reszelt citromhéj, de épp nem volt otthon... Áttörtem és cukrokkal kikevertem a túrót, majd a zselatinfixxel felvert tejszínnel összeforgattam.)

A díszítés ugyancsak a jól ismert fondant (az alapkör és az állatszemek) és színes marcipán.

Szerettem volna elkerülni, hogy az ételfesték közvetlenül érintkezzen a tortával (hogy ne színezze el a krémet, és hogy ha valaki idegenkedik tőle, le lehessen teljesen választani), ezért készítettem fehér fondantból egy alapot, amire mindent rápakoltam, aztán kékkel ráfestettem.

Előtte...

...utána. (Bocsi, esti képek)

Ja, és rákerült egy nárcisznak látszó tavirózsa, színezett fondant-ból, mert mindenképp hiányzott róla még valami szín és forma. Próbáltam szirmokat gyártani, de nem nagyon ment már, főleg nem a nem éppen tökéletesen sikerült fondantból, szóval erre futotta:


Viszont be kell valljam, hogy a békák tetszenek :) (Igaz, a lábakat még nem ártott volna kidolgozni...)


Na jól van, még egy utolsó kép :)


Ennyi... Tényleg.... :)


2011. május 1., vasárnap

Fradi torta


Kívül-belül olyan, mint a Marie-torta, csak zöld-fehérben J

(Mivel nem kaptam fűzöld ételfestéket, ezért csíkokat kész színes marcipánmasszából készítettem. Nem valami egyenesek, dehát a szándék a lényeg :) )

Bogyó és Babóca torta


Húsvéti mascarponekrémes répatorta, tetején pedig a Marie-tortánál leírt fondant-technikával készült Bogyó és Babóca „feltét”

Ja, és oldalt két őrcsiga :)

Aszaltszilvás tejszínes szelet



Az elmúlt év egyik „nagy felfedezettje” számomra a semifreddo volt. (Fel is teszem majd a „csakreceptes” oldalra, mert bár most vacak az idő, de egyszer csak lesz nyár… Na meg egyébként is, fagyit nem csak nyáron szabad enni J )
Hogy mi köze van ennek az aszalt szilvás sütihez? Annyi, hogy egyszer rumos aszalt szilvát adagoltam hozzá és nagyon bejött, úgyhogy valami hasonlót kreáltam sütikrémben.

Hozzávalók:

1 csokis piskóta (a tortapiskóta 2 tojásból, arányosítva, közepes tepsiben sütve)

A krémhez:

5 dl tejszín (növényi is lehet)
1-2 dl tej
2 csomag főzés nélküli pudingpor
20 dkg aszalt szilva
ízlés szerint rum

kakaópor vagy pirított mogyoró (vagy amit szeretnénk) a tetejére

Elkészítés:

Most húsvétra kétszer is megcsináltam, úgyhogy ennek a rendkívül bonyolult receptnek két verziójával is szolgálhatok. (Nem, egyik sem diétás…)
A lényege, hogy az aszalt szilvát kis darabokra vágjuk késsel vagy konyhai ollóval (az ollós módszert érdemes kipróbálni!), közben pedig levadásszuk az esetleges mag-, szár- és egyéb oda nem illő darabokat is . Ha kész, ízlés szerint rumba, rum és víz vagy rumaroma és víz keverékébe áztatjuk egy időre.
Áztatás után egy kis tej hozzáadásával pürésítjük mixerrel vagy egy kis vízzel felfőzzük, hogy megkapjuk az aszaltszilvapürénket/lekvárunkat. Nem baj, sőt, jó, ha kicsit darabos.
Ha kell (ti. ha főztük), kihűtjük, majd elektromos habverővel összekeverjük a tejszínnel, (maradék) tejjel és a pudingporral. Ebből is kétfélét próbáltam ki, az Arankával, amihez eleve 3 dl folyadék kell, természetesen sűrűbb lett és ekkor a szilvát is csak hidegen pürésítettem. A második alkalommal Gálát használtam és „főzött” szilvát, így értelemszerűen lágyabb lett krém, szóval mindenki választhat, attól függően, hogy szereti. Én legközelebb keverem a kettőt, sőt, kipróbálom, hogy hogy működik fele tejszín/fele tej verzióban.
Ja, NEM kell a krémbe plusz cukor, az aszalt szilva és a tejszín magában is épp elég édes.
A krémet rákenjük a kihűlt piskótára, Ketté is vághatjuk és megtölthetjük, nekem nem volt kedvem pepecselni vele, meg aztán ha egyszer így is finom...
A tetejére a képen látható verzióban pörkölt mogyorót tettem, másodszorra pedig holland kakaóport. kísérleteztem aszaltszilvás-mogyorós csokival is (ld a képen), de az már durva volt :)
Érdemes jól összehűteni, ha ki tudjuk várni…